13. červen 2022

Zprávy ze ŠVP 3.A, 3.B, 4.A

NEDĚLE 12.6.

V neděli jsme si po příjezdu dali hned oběd, protože už po cestě nám trochu vyhládlo. Po obědě jsme se seznámili s pokoji, trochu si vybalili a vyrazili ven za sluníčkem. V lese jsme hledali karty s námořnickými obrázky a rozdělili jsme se do týmů smíchaných z dětí ze všech tří tříd. Dostali jsme i tajný zašifrovaný úkol – vymyslet název své skupiny a její námořnický pozdrav s tancem. Nevynechali jsme ani bazén a hřiště a po buchtičkách se šodó k večeři jsme hráli hry na zahradě a hřišti. Celý den jsme zakončili ukázkami našich pozdravů a tanců. Moc jsme se u toho nasmáli a přesvědčili jsme i paní učitelky, aby si rychle nějaký tanec s pozdravem vymysleli :-) Večer jsme usnuli celkem rychle, jen nás chvílemi rušila bouřka.

PONDĚLÍ 13.6.

V pondělí jsme se vzbudili do zamračeného dne, ale to nám náladu nezkazilo a s chutí jsme vyrazili na snídani se švédskými stoly. Dopoledne jsme museli už uklízet pokoje, protože nás čekalo bodování. Dařilo se nám to moc dobře. Než jsme šli na oběd, vyzkoušeli jsme si i šifrování v Morseově abecedě a zahráli jsme si běhací hru s počítáním, ta nám dala docela zabrat. Oběd jsme  snědli skoro do posledního drobečku, přidávali jsme si i polévku (měli jsme vývar a výpečky s knedlíkem a se zelím). O poledním klidu jsme zjistili, že se nám objevili v pokojích a v chatě tajné zprávy. Za jejich vyřešení mohl nálezce i za pomoci kamarádů získat pro svůj tým 1 minci. Odpoledne jsme měli důležitý úkol – psali jsme pohledu domů a vyráběli jsme svůj námořnický deník. Všem se nám podařil, a tak jsme každý obdrželi další minci. Ještěže venkovní učebna je krytá, protože dost často pršelo. Dokonce jednou padaly i kroupy, a to jsme s napětím sledovali už z chaty. Byl to pro nás velký zážitek. Večerní rizoto jsme slupli a po krátkém odpočinku využili večerního sluníčka k hrám venku. V deset už jsme spali úplně všichni a nechali jsme si zdát o zítřejším výletě na Blaník.

Bohužel tu není Wi-Fi a datový signál je slabý, proto paní učitelky zasílají zprávy jen jednou za pár dní.

Fotografie - ZDE