Logo

Základní škola a mateřská škola
K Dolům v Praze 12

AKTUALITY Z MATEŘSKÉ ŠKOLY

Kroužky

V sekci Kroužky najdete aktuální informace pro tente šk.rok.

Třídní schůzka

Ve čtvrtek 7.9. se od 16:00 hodin ve třídě Sluníčka koná třídní schůzka. Účast prosíme bez dětí.

Děkujeme.

Informace pro rodiče nově přijatých dětí

Výstava "Sluníčkové děti

Ve středu 17.5. bude v Husově knihovně zahájena výstava obrázků "Sluníčkové děti". Bližší informace naleznete na přiložené pozvánce.

Pozvánka

Vyšetření zraku

Preventivní screeningové vyšetření zraku přihlášených dětí proběhne v pátek 24.3. od 11:00 hodin.

Pozvánka na seminář

ZŠ a MŠ K Dolům zve rodiče a zájemce z řad veřejnostiv sobotu 4.března 2017 na přednášku dr. Pekařové "Předškolní výchova a školní zralost"
Místo a čas:13.30-16.30, budova školy

BlIžší informace ZDE

Zápis do mateřských škol

Leták s termíny zápisu do mateřských škol městské části Praha 12 na školní rok 2017/2018 naleznete zde.

Upozornění pro rodiče

Informace od Hygienické stanice hlavního města Prahy zde.

Vánoční besídka

Fotky z vánoční besídky najdete ve fotogalerii.

Přejeme Vám i všem Vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví a mnoho štěstí a spokojenosti.

Vánoční jarmark

Děkujeme všem za nákup našich výrobků na vánočním jarmarku. Fotografie z akce naleznete zde .

Bezpečnostní průprava dětí

V pondělí 14. 11. 2016  proběhl ve starších třídách výukový program "Bezpečnostní průprava dětí předškolního věku", určený pro předškoláčky. Akci zabezpečovali  pracovníci záchranných složek, kteří děti hravou formou seznámili s různými situacemi, které je mohou ohrozit. Součástí programu byla i výuka základů první pomoci.

Tento projekt, pod záštitou Úřadu městské části Praha 12, se zabývá  prevencí proti úrazům doma i venku, proti ohrožení nebezpečnými osobami či šikanou a také chováním v případě ohrožení přírodními živly jako je oheň a voda.

fotografie

Fotografování

Ve středu 7.11. od 10:00 hodin se budou děti ve školce fotografovat. Na focení dejte dětem světlejší oblečení :-)

Fotky z nedělního rosvěcení stromku v Komořanech

fotogalerie

Adventní neděle ve Viničním domku

Srdečně Vás jménem pana starosty zveme na adventní neděle do Viničního domku, kde je pro Vás i děti připraven od 16 do 18 hodin předvánoční program s kulturním vystoupením a adventními dílnami.

Již tuto neděli je připraveno zahájení výstavy betlémů, hudebně-literární vystoupení se šansony na podporu léčby malého Honzíka, světelná show a rozsvícení vánočního stromku. Po celou dobu bude k dispozici dílna na výrobu adventních věnců.

plákát

Besídka 

Srdečně zveme všechny rodiče a přátele MŠ na vánoční besídku 20.12.2016. 1. a 2. oddělení začíná v 16:00 hodin, 3.a 4.oddělení v 16:30 hodin.

pozvánka

Vánoční jarmark

Zveme vás na vánoční jarmark, který se bude konat 15.12.2016 ve třídě Delfínů od 14:00 do 17:00 hodin.

pozvánka

Rozsvěcení vánočního stromu v Komořanech

Zveme všechny děti a rodiče na rozsvícení vánočního strom(k)u v Komořanech. V neděli 27.11. od 16.15 bude probíhat zdobení, ozdoby vyráběly děti z naší MŠ a ZŠ. Vystoupí pěvecký sbor Permoníček. Místo – plocha mezi ulicemi Komořanská a U vlečky, proti autobusové zastávce.

Finanční vzdělávání pro veřejnost - pozvánka na seminář

V pátek 4.11. v podvečer Vás zveme na bezplatný seminář na téma Zodpovědné zadlužování, aneb jak nebýt otrokem zbrklých rozhodnutí, který povede odbornice z banky.  Bližší informace naleznete v přiloženém letáku.

Vánoční provoz

V době vánočních prázdnin 27.-30.12.2016 zajišťuje náhradní provoz mateřská škola Hasova. Zápis proběhne 14.11. v čase 13:00 -17:00 hodin. Bližší informace v přiloženém letáku.

leták vánoční provoz mš 2016

Divadlo

Ve čtvrtek 13.10. dopoledne přijede do školky divadlo Kozlík s pohádkou " Jak šel kozlík do světa". Představení je hrazeno z kulturního fondu.

Výstava "Na plotě"

Výstava dětských prací je umístěna na plotech ZŠ K Dolům a MŠ Dolinka od 1.6.2016 - 30.9.2016. Jsou k vidění malby, kresby, koláže i ručně vyráběné práce během celého školního roku 2015/2016 z mateřské školy a 1.stupně ZŠ K Dolům. Dětské práce byly nakopírovány, zalaminovány, aby odolaly povětrnostním podmínkám a děti o své výtvory nepřišli. Projekt realizovaly paní učitelky z MŠ Dolinka Martina Horáková a Ilona Sládková, které tímto zavedly novou tradicí školky a školy. Už nyní se těší na další realizaci výstavy, která opět bude začínat na den dětí. Výstava má kladný ohlas u rodičů dětí i kolem jdoucích lidí. Již při instalaci na ploty reagovali lidé pozitivně na dětské práce, což bylo největší odměnou pro účastněné. Tímto zveme všechny, kteří ještě dětské ilustrace nestačili shlédnout, k její návštěvě. Výstava je k vidění do konce měsíce září 2016. 

Informace z třídní schůzky 6.9.

Informace jsou k nahlédnutí zde .

Ve dnech 30. a 31.8. budou v provozu pouze třídy Sluníčka a Berušky.

Plavání

Začínáme v úterý 13.9.2016

Odjezd z MŠ  v 9:15

Návrat cca 12:00

Sebou :      batůžek, plavky + ručník (podepsané), pití, příp. malou      svačinku

Děvčátka musí mít svázané vlasy!

Cena:         Kurz (19 lekcí – 80,-Kč/lekce) – 1.520,- Kč

Doprava – cca 2.000,- Kč (cena závisí na počtu dětí a bude upřesněna po 22.9.)

První dvě lekce máte možnost se rozhodnout, zda své dítě na plavání závazně přihlásíte. Přihlášku si vyzvedněte ve své třídě a podepsanou ji odevzdejte nejpozději do 22.9.2016.

Od všech dětí, které pojedou na 1. a 2.lekci budeme vybírat 100,- Kč na dopravu. Dětem, které se závazně přihlásí, bude doprava zaplacená při 1.a 2. lekci, odečtena od výsledné částky.

Třídní scůzka

V úterý 6.9. zveme rodiče na třídní schůzku, která se bude konat od 16:30 hodin ve třídě Sluníčka. Účast prosíme bez dětí. Děkujeme.

Nový školní rok 2016/2017

Provoz naší mš začíná v pondělí 29.8., děti budou ve třídách ještě dle "starého" rozdělení.

Od čtvrtka 1.9. začíná nový školní rok a nastupují nově přijaté děti. Děti, které pokračují z minulého roku, přecházejí do nových tříd.

Soutěž "Dvanáctka jede"

V úterý 21.6. se naše školka již po několikáté v DDM Monet zúčastnila koloběžkové soutěže Dvanáctka jede". Letos jsme dosáhli velkého úspěchu, neboť naše družstvo ve složení Terka, Sára, Kyryl a Martin vyhrálo 1.místo.  Fotky z akce k prohlédnutí zde.

Zahradní slavnost

V pondělí 13.6. od 15:30 hodin zveme všechny na Zahradní slavnost a loučení s předškoláky, která proběhna na zahradě naší školky.

Pro děti je připraven zábavný program, ovocné občerstvení a samozřejmě dostatek pití. Příspěvky k občerstvení v podobě bábovek, perníků, bublanin aj. vítány :-)

 

Sportovní den mateřských škol Prahy 12

Ve středu 8.6. se osm chlapců a děvčat z naší školky zúčastnilo již 15. ročníku Sportovního dne mateřských škol Prahy 12.  Děti podaly skvělé výkony a díky Terezce naše školka získala 2 medaile. Fotky z akce naleznete zde.

Informace pro rodiče přijatých dětí - ZMĚNA TERMÍNU SCHŮZKY!!!

Informativní schůzka proběhne ve středu 22.6.2016 od 16:00 hodin ve třídě Berušky (stejné místo zápisu), kde budou rozdána Rozhodnutí o přijetí. Původně avizovaný termín 23.6. jsem byla nucena z provozních důvodů změnit. Děkuji za pochopení. K.Stárková

Nové fotky

Ve Fotogalerii najdete fotky ze včerejšího dětského dne v mš a dnešního výletu Delfínků a Hastrmánků do Farma-park Blaník.

Informace pro rodiče přijatých dětí

Informativní schůzka proběhne dne 23.6.2016 od 16:00 hodin ve třídě Berušky (stejné místo zápisu), kde budou rozdána Rozhodnutí o přijetí.

V případě, že se do MŠ rozhodnete nenastoupit, je potřeba tuto skutečnost neprodleně nahlásit vedoucí učitelce školky. Ředitelka školy pak rozhodne o nástupu dalšího dítěte.

Informace pro rodiče nepřijatých dětí

Rozhodnutí o nepřijetí se zasílá zákonným zástupcům dětí dopisem do vlastních rukou.

Seznam přijatých dětí

Seznam dětí přijatých pro školní rok 2016/2017 

Prázdninový provoz

Náhradní provoz pro děti ze všech mateřských škol zřizovaných MČ Praha 12 začíná 4.7. 2016 a končí 26.8. 2016. Od 29.8. 2016 budou v provozu všechny mateřské školy. Naše školka zajišťuje prázdninový provoz od 1.8. do 12.8. 2016. Seznam všech školek naleznete zde

Zápis na prázdninový provoz bude probíhat 24. 5. - 25. 5. 2015 od 13 do 17 hodin v kanceláři vedoucí učitelky MŠ. 

Velikonoční jarmark - fotky

Fotky z úterního jarmarku naleznete zde. Děkujeme všem za nákup našich výrobků.