AKTUALITY Z MATEŘSKÉ ŠKOLY

Nový školní rok v MŠ

Od pondělí 26.8. jsou na vstupních dveřích jednotlivých tříd vyvěšeny seznamy dětí. Podívat se na ně je možné vždy v provozní době školky, tj. 6:30 - 17:00 hodin.

NÁSTUP NOVÝCH DĚTÍ

Nově přijaté děti nastupují do MŠ v pondělí 2.9.2019. Příchod prosíme nejpozději do 8:15 hodin. Pokud z jakéhokoliv důvodu nenastopí vaše dítě do školky již od 2.9., dejte nám o tom, prosím, zprávu. Každě dítě má přidělenou svou značku, jakou, to zjistíte při nástupu v obouvárně vaší třídy. Do botníčku dítěti na značku uložte botky a v šatničce pak do poličky příslušné značky ostatní jeho věci.

ADAPTACE A SOCIALIZACE

-        je možné využít postupné adaptace po domluvě s učitelkami na třídách;  s dítětem je možné první dny zůstat ve třídě déle a pohrát si s ním (maximálně však do cca 9:00, což je doba dopolední svačinky - při jídle mohou být z hygienických důvodů ve třídě přítomni pouze zaměstnanci); je možné si dítě vyzvednout ze škoky i dříve než v poledne, rozhodně však doporučujeme nechávat alespoň první týden či dva dítě ve školce pouze na dopoledne; vše je jen na domluvě s paní učitelkou na třídě a vašich možnostech :-)

-        preferujeme krátké rozloučení; loučení neprotahujte, někdy totiž loučení představuje větší problém pro rodiče než pro dítě, děti se zbytečně stresují

-        dítě za zvládnutý pobyt ve školce pochvalte, pozitivně ho motivujte.

-        hračky z domova pro větší pocit jistoty a bezpečí jsou možné (NE! Hračky typu zbraně), ale nebereme odpovědnost za ztráty ani za rozbití těchto hraček. Je nepřípustné, aby si děti nosily drobné předměty, které se dají vdechnout nebo pochutiny různého druhu. Berte zřetel na to, že děti jsou schopné v tak útlém věku cokoliv ocucávat a hrozí nebezpečí nemoci a úrazu.

-          počítejte s prvními konflikty dítěte s ostatními dětmi - 3lété děti se ještě neumí domluvit o způsobu hry, půjčení hračky atd.; vše řešte s učitelkami na třídách

CO S SEBOU DO MŠ

-          dostatek oblečení na převlečení (i ponožky a spodní prádlo), vhodné oblečení na pobyt venku, oblečení do třídy, ideálně i pláštěnku a holiny

-          přezůvky - praktické, aby dítě nezakoplo a takové, které si dokáže dítě samo obout (NE KROKSY ČI PANTOFLE!!!)

-          pyžamko nebo alespoň tričko na převlečení na odpolední odpočinek, příp. plyšová hračka

-          kartáček a pastu na zuby (není povinné)

-          důrazně doporučujeme vše PODEPSAT!

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat osobně, telefonicky nebo mailem.

Přejeme vám i dětem spokojenost ve školce

kolektiv MŠ Dolinka