15. červen 2022

Zprávy z ŠVP 3.A, 3.B, 4.A - úterý a středa

ÚTERÝ

Ráno jsme se úspěšně probudili sami velmi brzo a třeťáci si tak před snídaní stihli dát i rozcvičku. Po vydatné snídani jsme v devět hodin vyrazili směr Malý Blaník po červené značce, odkud jsme dál plánovali jít na Velký Blaník. Celá trasa měla mít asi 7 km. Nebyla by to však správná výprava, kdyby se po cestě něco nezvrtlo. Během výstupu na Malý Blaník jsme narazili na ceduli „Zákaz vstupu, kácení lesa, nebezpečí smrtelného úrazu.“ Ztěžka jsme polkli a raději Malý Blaník obešli a vystoupali na něj z druhé strany. Výstup to byl náročný, ale my jsme byli super stateční a šikovní. Na vrcholu jsme si mezi Thórovým kladivem a zříceninou kaple sv. Máří Magdalény dali oběd a sušenku a koukali na o něco vyšší kopec Velkého Blaníku, který nás teprve čekal. Po snědeném obědě a odpočinku vypadal o něco přívětivěji. Vydali jsme se zase po červené. Už od začátku jsme byli vybaveni papírovými mapami s vyznačenou trasou, hledali jsme značky i rozcestníky a poctivě kontrolovali i obchůzkovou trasu s paní učitelkou. Čas pokročil i únava vzrostla a my zapomněli hlídat trasu. Zašli jsme si kousek dál po zelené a museli se vracet. Nakonec jsme to ale zvládli a na Velký Blaník jsme vystoupali. Hurá. Po cestě zpátky jsme to vzali přes obchod a stánek se zmrzlinou a autobusem rychle domů. Ušli jsme skoro 14 km :-) V deset už jsme všichni spali.

STŘEDA

Zdejší vzduch nám svědčí a ráno třeťáci opět předstihli o hodnou chvíli budíček. Stihli si tedy zase rozcvičku. Čtvrťáci vstávali o něco rozvážněji. Po snídani nás čekala matematická hra v lese ve dvojicích, za kterou jsme dostávali body do naší hry. Po svačině jsme ve skupinách kreslili mapy tábora a zakreslovali jsme do nich i místo, kde má být ukrytý poklad. Jsme moc zvědaví, jestli tam skutečně bude. Mapy zatím hotové nemáme, zítra je dokončíme. Na oběd jsme měli bramboračku a řízek s bramborem. Řízek jsme snědli úplně všichni :-) Po obědě jsme malovali trička a střídali jsme se v bazénu. Trička bude potřeba doma přes žehlící papír zažehlit, ale napsali jsme si krátký návod. V bazénu se nám moc líbilo a trochu nás ochladil, protože dnes byl opravdu teplý den. K večeři jsme snědli špagety s omáčkou a měli jsme volno. V sedm hodin jsme se vydali na dříví a opékali jsme si buřty, chleba i jablíčka. Když už nebylo co jíst, vytáhla paní učitelka Vokatá kytaru a zpěvníky a vesele jsme pěli. Byl to moc krásný večer a měli jsme posunutou večerku, což nás nadchlo.

Fotografie - ZDE