8. duben 2021

Informace k testování v mš

Vážení rodiče,

od 12. 4. 2021 máme povinnost testovat děti 2x týdně Ag testy. Posílám Vám základní informace, které máme k dispozici. Podrobné informace k samotné organizaci testování Vám zašlu během pátku.

Testování se neprovádí u dětí, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí zákonný zástupce dítěte prokazatelně doložit (potvrzení laboratoře či pediatra).

K testování budeme použít neinvazivní Ag testy LEPU MEDICAL, které nám byly distribuovány.

V případě testování dětí, které si nejsou schopny provést test samy, je umožněna asistence při provádění testu třetí osobou (zákonný zástupce či jiná osoba, která musí mít souhlas -  být písemně pověřena zákonným zástupcem a zároveň s touto asistencí souhlasit).

Dítě nemůže být nuceno k účasti na testování a neúčast na testování nemůže být jakkoliv sankcionována. Důsledkem neúčasti je pouze nemožnost účasti na prezenčním vzdělávání.

K testování se může dostavit dítě pouze tehdy, pokud nemá příznaky infekčního virového onemocnění.

Podrobnější informace k testování pro rodiče naleznete zde.

Instruktážní video k LEPU testu

Návod k použití testu