1. květen 2021

Besedy s Veronikou Válkovou

Žáci 4. B a následně také žáci 5. A Základní školy K Dolům v Praze 12 měli možnost se 27. 4. zúčastnit dvou besed vedených PhDr. Veronikou Válkovou. Paní Válková je absolventkou FFUK, má několikaleté pedagogické zkušenosti, píše fantasy literaturu, příběhy pro děti i dějepisné učebnice. Cílem jejího programu bylo v obou třídách dětem srozumitelnou formou představit profesi spisovatele a seznámit je s cestou knihy od nápadu až na pulty knihkupectví. Druhá část programu byla ve 4. A zaměřena na období vlády Karla IV. Žáci si během soutěže zopakovali již osvojené vědomosti, získali nové a rozluštili středověký nápis. Žáci 5. B se pak zabývali obdobím starověkého Egypta a luštili egyptské hieroglyfy. Celkově se oba programy žákům velmi líbily, hned si řekli o jejich pokračování v budoucnu.