ŠKOLNÍ PĚVECKÝ SBOR PERMONÍČEK

Kateřina Makovcová, sbormistryně,  vede malé zpěváčky od září roku 2014. Sama od malička zpívá, hraje na klavír, hudbě se věnuje velice aktivně. Byla členkou koncertního oddělení Pražského sboru Čestmíra Staška, věnovala se sólovému zpěvu klasické hudby na Pražské konzervatoři, je členkou vokálního souboru Victoria Ensamble.

Založením hudebního kroužku Permoníček si plní svůj sen, vést děti k muzice. Pro složení zpěváčků ve sboru je směrodatná radost z hudby a chuť zpívat. Ve sboru se pracuje od naprostých základů, děti se učí držet společný tón, poznávají rytmus, seznamují se s melodií, hlavně hodně zpívají a radují se.

Slovy Katky Makovcové: "Myslím, že se nám naše píle vyplácí, protože nejsme obyčejný hudební kroužek. Jsme dětský pěvecký sbor a jde nám to báječně!"

kontakt: makovcova@zskdolum.cz