Logo

Základní škola a mateřská škola
K Dolům v Praze 12

Škola v přírodě Klučanka 2018

Den první

Posíláme pozdrav z našeho prvního dne ve škole v přírodě. Cestu jsme zvládly. Za odměnu nás čekal oběd. Na pokojích jsme po třech, čtyřech i pěti. Vybalení nám dlouho netrvalo, proto jsme se brzy vydaly na výlet na Kočičí hrad. Cestou jsme se učily zásady přežití v divočině. Zvládly jsme dobrodružnou cestu skalami, prolezly jsme i velmi malými průrvami a zdárně jsme dorazily zpět na večeři. Nyní jsme již vykoupaní a spokojeně spíme ve svých postýlkách.

 

Vaše děti

Fotodokumentace zde

Den druhý

Ráno nás vzbudilo nádherné slunečné počasí a vůně koláče, který nám upekli páni kuchaři k snídani. Vyspaly jsme se krásně. Po snídani jsme malovaly obrázky do deníčků, abychom pro vás zaznamenaly naše zážitky. Pak jsme vyrazily na procházku, u rybníka jsme si prohlížely  pulce, a pak v lese jsme vystavěly celou vesnici pro skřítky. K obědu byly karbanátky s bramborovou kaší. Někteří z nás je snědly málem i s talířem.

Po obědě jsme si odpočinuly na pokojích a vyrazily "vejtřaskou" na výlet do nedalekého kravína. Mnozí z nás viděly krávu poprvé v životě naživo. Překvapilo nás, že je mnohem větší a mnohem méně voňavější než na obrázku. Viděly jsme také, jak robot kravičky, které se o dojení samy přihlásily a dokonce stály na robota frontu, sám podojil. Kravičky měly i speciálního drbacího robota. Byla tam také spousta telátek, několik lam a jeden starý vůl, který se nechal pohladit.  Zpátky jsem šly pěšky, cestou-necestou, polem-nepolem. Před večeří jsme si stihly zahrát hry s míčem a zaskákat na zdejší trampolíně. Program jsme zakončily večeří -nudlemi s mákem. Teď už jsme vykoupaní a spíme ve svých postýlkách. Na slzičky jsme ani nevzpomněly, protože jsme hned usnuly.

Dobrou noc!

Vaše děti

Dnešní foto

Den třetí

Dnes ráno nás vzbudil vítr. Sluníčko se ale naštěstí také brzy ukázalo. Po snídani jsme vyrazily do lesa sbírat dřevo na oheň a zkontrolovat, zda už z pulců v nedalekém rybníčku, nejsou žabky. Nejsou! Vyčistili jsme půlku lesa od napadaného dříví a vydaly se zpět posilnit moc dobrou rajskou. Potom jsme si chvíli odpočinuly, abychom měly dost sil na odpolední bojovku – Partyzánský samopal. Vyzkoušely jsme si běh v dýmu v plné polní, házely jsme granátem, střílely ze vzduchovky nebo chodily v plynové masce. Byla to velká legrace. Pak jsme si hrály před chatou a připravovaly ohniště na pálení čarodějnic. Ježibaba z klacků a kartonu shořela rychle, paní učitelky přečkaly naštěstí bez úhony :-) K večeři jsme si na ohníčku opekly nějakou tu uzeninu, umyly mastné pusinky a prstíky, rychle provedly večerní hygienu a teď už sladce spíme ve svých postýlkách.

Dobrou noc i vám.

Vaše děti

Foto

Den čtvrtý

Dnes jsme byly v zoo, viděly jsme toho mnoho...

Dnešek byl skvělý den. Vyrazily jsme na výlet do zoo ve Dvoře Králové. Projely jsme se safaribusem a viděly jsme celou spoustu zajímavých afrických zvířat. Náš průvodce nám toho o nich hodně řekl.  Vyřádily jsme se také na zdejším dětském hřišti. Po návratu jsme si ještě hráli před chatou, máme tu dvě trampolíny, na kterých je spousta zábavy. Večeři jsme sluply jako malinu a po koupeli jsme si uspořádali pyžamovou párty. Jsme utahané, ale moc a moc spokojené.

Dobrou noc

Vaše děti

Fotodokumentace

Den pátý

Dnes jsme si udělaly odpočinkové dopoledne. Pečlivě jsme si do deníčků zaznamenaly všechny naše zážitky. Potom jsme si pochutnaly na zmrzlině a vydaly se na louku sbírat pampelišky na med. Práce nám šla slvěle od ruky.  Oběd jsme měly jako v restauraci – kuřecí plátek se šunkou a sýrem a brambor.

Odpoledne jsme se vydaly na výlet na hrad Skály. Cestu tam jsme absolvovaly v oblíbené "vejtřasce".  Na hradě jsme zdolaly mnoho a mnoho schodů až jsme vylezly na vrchol – skalní věž. Výhed do krajiny byl úžasný - prostě panoramata! Cestu zpět jsme zdolaly částečně pěšky nádhernou krajinou.  Poslední úsek, kde bychom musely po silnici, nás opět svezla "vejtřaska". Zlatým hřebem výletu byl výstup z vozidla - klouzačka. Po večeři jsme si pak užily pěveckou soutěž. Teď už jsme spíme ve svých postýlkách.

Dobrou noc

Vaše děti

dnešní foto

Den šestý

Dnes ráno to vypadalo na bouřku. Přesto jsme se vydaly na výlet do Adršpachu. Cestou na vlak nse spustil déšť, ale než jsme stihly nasadit pláštěnky, bylo po dešti. V Adršpachu bylo krásně. Prohlédly jsme si skalní městečko, jezero i vodopád. Projely jsme se také na lodičkách a stavěly hrady na krásné písečné pláži. Zpět na Klučanku nás opět svezl vlak. Byly jsme v něm namáčkaní jako sardinky, ale nejel dlouho, tak jsme přežily. Aa protože nestavěl přímo V Dědově, poslední úsek cesty jsme se opět svezly "vejtřaskou".  K večeři byla výborná svíčková. Závěr dne  patřil alchymistické show. Alchymista Jirka nám předvedl několik zajímavých pokusů, například jak dostat vařené vajíčko do lahve, jak obarvit a zase odbarvit vodu nebo jak vyrobit světelnou sopku. Uskutečnil se dokonce i jeden pokus na paní učitelce. Byla to velká legrace. Nakonec jsme si daly i malou druhou večeři a teď už spíme ve svých postýlkách.

Dobrou noc

Vaše děti

Dnešní porce fotek

Den sedmý

Poslední den nám vyšel krásně. Celou dobu svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo. Dopoledne jsme se ještě chvíli věnovaly našim deníčkům, ale brzy jsme se vydaly na čerstvý vzduch. Nejprve jsme si u chaty hrály na hřišti, a pak jsme vydaly do lesa zkontrolovat domečky pro skřítky. Ti nám tam připravili krásné překvapení. Po obědě přišla na řadu bojovka s názvem BALENÍ. Pokud najdete v kufru něco, co není vaše, přineste to do školky, uspořádáme burzu. Odpoledne jsme si hrály u chaty. Výběr her byl veliký – dvě trampolíny, míče, skákací guma, houpačky, někdo si kreslil, někdo si udělal piknik v trávě, někdo hrál karty. Ke svačině jsme měly výběr z tropického ovoce. Večeře byla báječná – maso se zeleninou a hranolky, asi jsme všichni přibraly. Po večeři a dobalení nás čekal závěrečný zlatý hřeb pobytu – diskotéka v maskách. Byla to jízda. Tančily jsme až do úplného vyčerpání a někteří z nás budou tančit i ve spánku.

Dobrou noc, už se na vás těšíme.

Vaše děti

fotogalerie

PS: předpokládaný sobotní návrat po 13:00.

Konečná cena školy v přírodě je 2.700,- Kč.

Platby posílejte na účet školy 69953379/0800, VS  - seznam zde

Záloha 1.500,- Kč (nutno uhradit nejpozději do 15.2.2018)

Doplatek 1.200,- Kč (nutno uhradit nejpozději do 15.3.2018)

Jsme na cestě (měli jsme neplánovanou hodinovou přestávku), vše je v pohodě. Ozveme se po příjezdu na chatu. 

Dojeli jsme všichni v pořádku, vybalujeme a jdeme jíst.

Místo:        Chata Klučanka – Teplice nad Metují

Termín:     28.4. – 5. 5. 2018 (7 dní / 6 nocí)

Cena:        2.100,- Kč (cena zahrnuje stravu, ubytování, celodenní výlet, úrazové pojištění) + cca 600,- Kč (doprava) - cena za dopravu se odvíjí od počtu dětí a bude upřesněna začátkem ledna.

Pokud máte o švp zájem, vyzvedněte si závaznou přihlášku a vyplněnou ji odevzdejte, prosím, nejpozději do 20.12.2017 paní učitelce ve třídě.

Závazná přihláška