Logo

Základní škola a mateřská škola
K Dolům v Praze 12

Škola v přírodě Janov nad Nisou 2017

Místo: Chata Rychtářka – Janov nad Nisou

Termín: 18.4. – 22. 4. 2017 (5 dní / 4 nocí)

Cena:  3.300,- Kč (cena zahrnuje stravu, ubytování, dopravu, pojištění proti stornu + úrazové pojištění, vstupné do zoo apod.)

bezinfekčnost

informace pro rodiče

doporučený seznam věcí

Odjezd 18.4.

Sraz pro všechny, kteří jedou na školu v přírodě, je v 7:15 hod. před školkou.

Před odjezdem je třeba odevzdat zdravotníkovi - paní učitelce Beranové:

- Prohlášení rodičů (Bezinfekčnost) s datem 18.4.2017!!
Obálku s - kopií průkazu pojištěnce, 
                   - pravidelně užívanými léky + rozpis užívání, 
                   - pohledy pro děti, 
                   - kapesným 200,- Kč.

Dojeli jsme dobře, cestou krásně svítilo sluníčko, zato v Janově nám lehce sněží. Posíláme pozdrav.

Den první

   Cesta nám utekla rychle, v chtě nás čekalo ubytování jako v pohádce.Pokojíčky jako pro pronce a princezna jsme během chvilky zaplnily svými věcmi. 

   Po obědě jsme zkoušely odpočívat, ale moc nám to nešlo...

   Odpoledne jsme se vydaly na průzkum okolí, objevily jsme lanové centrum, kde jsme naskákaly na pavučinu, ovšem vydatné sněžení nás brzy nasměrovalo na cestu zpět.

   Čas do večeře jsme využily k nakreslení svých zážitků do deníčků. 

   Večerní výborné špagety s parmazámem v nás zmizely v cuku-letu. Ještě jsme si zahrály několik her a po té se odebraly do svých komnat. Po vědomostní hře "Hádej, čí to je?" jsme si oblékly správná pyžama a učinily za dost základní hygieně. Pak jsme zjistily, že nás navštívil Pošťák Pat a přivezl pohledy. Místo pohádky jsme si přečetly vaše pozdravy a teď už sladce spíme.

Dobrou noc, Vaše děti :-*

fotečky z dnešního dne uvidíte zde

Den druhý

   Ráno nás po palačinkové snídani sluníčko vytáhlo na místní hřiště, ale brzy jsme zjistily, že mrazík je v přesile.

   Daly jsem se na obchůzku okolí, prohlédly si místní kostel i přilehlý hřbitov a v lese si zasoutěžily v běhu. Vyhrály jsem všichni, protože jsme prostě nejlepší....

   Po obědě, odpočinku a  svačince ( pudink s piškoty a borůvkami) jsme se vydaly na velkou turistickou tůru, na rozhlednu Královka. Byla to fuška, protože rozhledna je postavena na vysokém kopci, což jsme vůbec nikdo nečekal. Ovšem po vystoupání 102 schodů nám byl odměnou nádherný výhled do okolí. Na obzoru byl dokonce vidět Ještěd!

   Byla fakt zima, proto jsme se odměnily horkou čokoládou a potom se vydaly na dlouhou cestu zpět, Tentokrát z kopce. V lese byla ještě sněhová pokrývka!

   Po večeři nás čekala velká hygiena a s vaším pohledem pod polštářem teď už všichni sladce spíme.

Pa, pa Vaše děti

  Dnešní porce fotek

Den třetí

   Po vydatné cereální snídani jsme dnes vyrazily na celodenní výlet. Díky štědrému sponzorskému daru našich skvělých rodičů jsme objednaným autobusem jely přímo do libereckého IQ parku, kde jsme si to náramně užily. Bavilo nás všechno: zrcadlový labyrint, vesmírný tunel, Titanic, vodní hrátky, moderování zpráv, hra na hasiče, rockový koncert, optické iluze, malování pískem, bublifuková show, hra na doktora, odpočinek na fakírově loži, přírodní a fyzikální pokusy a mnoho jiného. Dokonce se nám podařilo zvednout auto!! Fakt  BYLO TO HUUSTÝ. 8-)

   Po návratu jsme se ještě proběhly na hřišti, spapaly vydatnou večeři, zapsaly a nakreslily  si zážitky do deníčků, prohlédly si překrásné pohledy se vzkazy od rodičů a tvrdě usnuly zaslouženým spánkem.

Sladké sny, Vaše děti

P.S.: Paní učitelky děkují Lavrenčíkům za milé překvapení. 

Dnešní porce obrázků

Den čtvrtý

Dnes jsme jely do Jablonce  - STOP - Byly jsme v muzeu skla a bizuterie - STOP - Nic jsme nerozbily - STOP - Odpoledne jsme navlekaly koralky a foukaly obrazky na tricka - STOP - Vecerni baleni bylo adrenalin, ale zvladly jsme to - STOP - Najdete - li v kufru neco, co neni vase, prineste to do skolky - STOP - Udelame vymenu - STOP

Tesime se na vas - STOP

Vase deti - STOP

Fotek je dnes malo - STOP -fotograf dnes asistoval pri vyrobe tricek a koralku - STOP

P.S. jak ctete, unava materialu znacna - STOP