Škola v přírodě Albrechtice 2019

čtvrtek

Od rána bylo jasné, že ledoví muži už nás opustili, odpoledne dokonce vysvitlo sluníčko. Návštěva muzea hraček a tvůrčích dílen v Jiřetíně pod Bukovou byla zlatým střípkem našeho pobytu. Viděli jsme výrobu jednotlivých komponentů k hračkám, jejich barvení, sestavování a vkládání do krabic. Mohli jsme si s čímkoli pohrát. Hodně nás zaujala prohlídka krtečkovy "porodnice". Od prvního opracování až po hotovou figurku. V tvůrčích dílnách jsme si pak vyráběli svoje hračky a nápadů bylo nepočítaně. Však se doma s nimi rádi pochlubíme. Tak pusu do Prahy od všech na dobrou (poslední) noc a zítra se na vás všechny moc těšíme. Delfínci, Hastrmánci, Péťa, Janička a obě Renatky.

Pokud vše půjde podle plánu, přijedeme zítra jak jsme avizovali, tzn. 15:30 -16:00hod.

středa

Den třetí- Žofie jak se sluší a patří. Ráno někteří z nás vyběhli s paní učitelkou na tříminutovou rozcvičku před penzion. K snídani pak snědli minimálně o rohlík navíc. Dopoledne jsme se chvíli věnovali deníčkům a poště pro maminky. Další výprava tedy směřovala k poštovní schránce a dál na samý vršek albrechtické sjezdovky. K obědu byla bramboračka jako od babičky a milánské špagety naší paní domácí. Mňam.

Polední klid opět přinesl velkou radost z pošty z domova. Cílem odpolední procházky byla opuštěná chaloupka roubenka v lese nad sjezdovkou, kde, jak děti zjistily, bydlí pan Kyblík s paní Vodou. Smáli se tomu příběhu ještě při sprchování a následné "pyžamové večeři". Teď už po pohádce všichni sladce oddechují.

úterý

Druhý den začal slibně-modrou oblohou a sluncem. Po snídani jsme si v kroužku povídali o ochránkyni Jizerských hor-víle Izeríně a hejkalovi Jizerkovi. Děti svoji představu přenesly do svých deníčků. Pak jsme se vypravili na kraj lesa, kde vznikl jeden "talíř" pro vílu a druhý pro hejkala z nasbíraných přírodnin. Začínající déšť nás zahnal do chalupy k výbornému obědu. Při poledním klidu se děti potěšily "došlou"poštou a vyrazili jsme navzdory dešti k "Obrovým kamenům".Nálada byla výborná, nikomu nebyla zima, neboť vrstev jsme na sobě měli požehnaně. Bylo nám veselo a s pozdním odpolednem zase vykouklo sluníčko.

V chatě nás po návratu přivítala vůně dřeva z kamen a další úžasná vůně- kuřecích řízků.
Po přečtení pohádek všichni rychle usnuli. Den byl krásný.

pondělí

Den byl krásný, nečekaně i dost svítilo sluníčko, ale bez čepic zebou uši. Večeře byla domácí, lepší než v kdejaké restauraci. Domací houskové knedlíky a kuře na paprice. Všem chutnalo, ostatně jako oběd-krupičková polévka a uhlířské těstoviny.Mňam. To se tu asi pěkně vykrmíme. Teď už po pohádkách a vyprávění všichni zalezli do pelíšku.  Všichni zdravíme