Aktivity pro děti v době přerušení provozu

Vážení rodiče, milé děti!

Jelikož školka bude nejspíš ještě nějaký ten týden zavřená, vytvořili jsme pro Vás tento odkaz.

Budeme sem umisťovat "domácí úkoly" pro děti, prolinky s aktivitami a pracovními listy, tipy na zajímavé stránky, pořady apod.

Budeme se snažit zůstat s Vámi v kontaktu alespoň touto cestou.....

V záložce Informace tříd najdete e-mailové adresy jednotlivých učitelek. Budeme moc rády, když se nám občas ozvete a pošlete třeba fotku nějaké aktivity nebo "práce", kterou s dětmi děláte. Ve školce je bez Vás strašně smutno, tak si držme palce, že to všichni ve zdraví přečkáme a brzy se zase sejdeme v Dolince :-)

Za všechny "holky z Dolinky " Vás zdraví   Katka Stárková

P.S. Kdo byste si chtěl ve školce vyzvednout nějaké věci dětí třeba na vyprání, stačí mi zavolat na 724 724 330. Ve školce bývám prakticky denně:-)

Ahoj, já jsem Korona!

Ilustrovaný materiál pro malé i větší děti, který Vám může pomoci vysvětlit základní fakta a seznámit děti se základními pravily ochrany.

Ahoj, já jsem Korona!   Návod k použití materiálu :-)

Psychohygiena v náročné době

Nečtěte a neposlouchejte příliš mnoho zpráv, zvláště těch katastrofických. Věnujte jim 10 minut denně. Jediní, kteří strach a paniku odnášejí negativními psychickými stavy, jsme my sami.

•  Zapojte tělo. Fyzická aktivita pozitivně ovlivňuje psychiku.
  • Využijte tuto dobu i k mentálnímu odpočinku. Svět se trochu zpomalil, změnily se hodnoty.
  • Hledejte důvody, proč se usmívat i pod rouškou.

Pavel Rampas

Doma s dětmi a v pohodě

Z iniciativy psychologů a speciálních pedagogů pod záštitou hlavního města Prahy a Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 10 vznikly webové stránky SPOLUDOMA.CZ. Nabízejí informace a pomoc rodinám s dětmi při společném trávení času a vzdělávání na dálku, jak v nové situaci vzájemně komunikovat, jak zmírnit stres a nejistotu u sebe i u dětí, na koho se v případě krizové situace obrátit. Nechybějí ani náměty na vzdělávací i volnočasové aktivity pro děti různého věku – ZDE.

Vážení rodiče!
Až do odvolání zpřístupňujeme pro školní i domácí výuku všechny dostupné on-line výukové interaktivní programy Barevné kamínky - iŠkolička určené pro mateřské školy a první ročník základních škol. Jedná se o programy Leden, Březen, Duben, Prosinec, Les a Moje tělo. Rovněž všem rodičům nabízíme vzdálenou technickou pomoc s nastavením jejich PC, notebooku, tabletu apod. K dispozici máme i lektory, kteří vysvětlují metodiku.
Stačí zavolat na METODICKÝ KABINET DIGITÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ, tel. číslo +420 583 035 135. Obratem se k Vám vzdáleně připojí technik a vše potřebné Vám nainstaluje. Po domluvě můžeme také nastavit přístupy k 56 interaktivním učebnicím pro I. a II. stupeň základní školy od vydavatelství Taktik a k aplikaci Včelka, jež slouží k procvičování čtenářské gramotnosti u dětí na I. stupni ZŠ.

Vše je samozřejmě nyní zdarma.

Váš tým Barevné kamínky & SchoolBoard