7. červen 2019

Výstava výtvarných prací 8. A v modřanském kostele

Žáci naší 8. A pod vedením paní učitelky Adámkové nakreslili a následně se v modřanském kostele domluvili na vystavení svých prací - vyobrazení modřanského kostela.  Jejich výtvarné práce sklidily velký ohlas u návštěvníků kostela a poděkování od pana faráře Josefa Pecinovského:

"Vážená paní ředitelko, vážená paní Outratová!

Chtěl bych tímto poděkovat Vám a Vaším prosřednictvím i paní učitelce Adámkové.

Zvláště bych pak rád poděkoval dětem, jejichž povedené kresby našeho modřanského kostela přispěly k programu páteční "Noci kostelů"!

Byly totiž vystaveny ve zvonici, kde si je účastníci Noci kostelů, často i z jiných částí Prahy, mohli prohlédnout.

Reakce jednoho účastníka snad vystihuje vše:

"Zdá se, že se zájmem o duchovní a kulturní dědictví to u naší mladé generace nebude zase tak špatné."

V sobotu 25.5. pak členové spolku "Duha - Střelka" připravili pro děti "Pohádkový les" s použitím naší zvonice, v níž kresby dětí opět připomněly blízkost duchovní dominanty naší městské části.

S pozdravem a s přáním požehnaného závěru školního roku

Josef Pecinovský

farář"