Logo

Základní škola a mateřská škola
K Dolům v Praze 12

11. March 2018

LYŽAŘSKÝ POBYT BENECKO

11.3. VŠEM MOC DĚKUJEME ZA ÚČAST. Z NAŠEHO POHLEDU SE ACKE VYDAŘILA NATOLIK, ŽE JIŽ NYNÍ MÁME ZAMLUVEN TERMÍN NA PŘÍŠTÍ ROK.... SLIBUJEME, ŽE SE BUDEME SNAŽIT NAKAZIT PARÁDNÍ, POZITIVNÍ NÁLADOU Z KURZU CO NEJVĚTŠÍ MNOŽSTVÍ SPOLUPRACOVNÍKŮ A ŽÁKŮ... 

Chystáme pro všechny zainteresované lyžníky a přívržence prezentaci všeho, co se na pobytu dělo... Akci bychom rádi spojili i s burzou zapomenutých či z jiných důvodů nedovezených věcí, věcí povyměňovaných apod. ..
Budete informování a pozváni.
Jen prosíme o strpení neb máme velké množství materiálu fotografického (cca 3500 fotek) i filmového (několik  mnoho hodin)... 

SKOL

10.3. BALÍME... ODJÍŽDÍME... PŘIJÍŽDÍME

9.3. Dnes budou probíhat závody ve slalomu. Je potřeba se na ně náležitě nachystat a samozřejmě dosytosti najíst. (Kuba například snědl 12 kousků koláče...) 

Na oběd knedlo vepřo

a potom zase na kopec. Někdo využil nabídku druhého kola závodu na čas, někdo pokračoval v rozšiřování sněhových staveb, zbytek pobíhal a popojížděl na čemkoli....

Večer probíhalo slavnostní vyhlašování všeho možného... v každém jsme odhalili nějaký ten talent.. největší potlesk sklidili SOS tým, filmaři, chůvička a kuchaříček:-))

8.3. Jestli jsme si včera mysleli, že se nikomu nechce vstávat, nebylo to nic proti tomu, jak se vstávalo dnes... ten čerstvý horský vzduch holt dělá své:-) 

 

Ráno něco málo učení a pak ven za sluncem, každý podle svého gusta.... 

Někdo na snowboardu nebo na lyžích, někdo na lopatě... 

 

Někdo se jen povaloval....

Vítězoslavně ale prohlašujeme, že s konečnou platností VŠICHNI samostatně sjedou i vyjedou svah!!?!

Polední klid někteří z nás trávili aktivně ( aneb cesta do obchodu i přes kopec vskutku láká:-))))

Na oběd jsme si pošmákli na vynikajícím pečeném kuřátku s rýží. K večeři bylo uzené s kaší. 

Den jsme završili přednáškou HORSKÉ SLUŽBY.

aaaaa abych nezapomněla, máme se skvěle, pomáháme si a vůbec, máme se rádi :-*

A TAKY UŽ MÁME ZAMLUVENÝ TERMÍN NA PŘÍŠTÍ ROK :-)

  

7.3. Nikomu se nechce vstávat, typická ranní štěbetárna nefunguje, venku sněží, je mlha.. ALE, snídaně je zase famózní (po čerstvých domácích pomazánkách, buchtičkách a horském pečivu se nám bude stýskat).. dopoledne něco málo pracovních listů, než nám upraví zasněžený kopec, který máme jen pro sebe:-).. někteří vylepšují sněhuláčí rodinky a iglů... 

 

Pilujeme lyžařský styl...

Oběd - vepřové na kari s rýží a znamenitá čočkovka... zase nezbyl ani ždibec... polední klid byl ve znamení filmu, po něm zase na náš kopec:-)

Po večeři - zapečené brambory, (ty taky nezbyly... ), připravujeme talent show.....

6.3. "Technický den" - říká se třetí - kritický, nějak žádnou pořebu odpočinku nemáme, ale jistota je jistota... dopoledne začínáme později, je čas na lehkou četbu, nějaký ten úkol atp. .. nejstarší účastníci zájezdu chystají bojovku/ fáborkovanou/ šipkovanou... malí, velcí, všichni pospolu... atmosféra je vážně báječná.. navíc celou noc padalo, takže máme cca 15cm nového, čerstvého, křupavého sněhu a spooooousty prostoru se realizovat na okolních loukách:-)) 

Po moravských vrabcích se špenátem a domácím bramborovým knedlíčkem už známe vítěze bojovky, užíváme polední klid, sušíme, tulíme nejmenší a odpoledne volíme mezi lyžovačkou a stavbou všeho možného. Na zdejším svahu tak přibylo několik sněhulákových rodinek, skokánků, bunkrů a rýh od bobů a kluzáků.. 

Večer promítáme filmy/ hrajeme deskovky a vůbec si užíváme příjemné společnosti... A měli jsme ZASE vynikající véču - rizoto s domácí nakládanou řepou - MŇAM!!!

5.3. Po snídani opět potrénujeme na svahu, únava je ale znát, někteří zapůjčují boby, saně a kluzáky a sjíždějí po zadku:-) VŠICHNI SJEDOU SVAH A NASAZUJÍ SI POMU!!?! ÚSPĚCH, RADOST, NADŠENÍ!!!

Po znamenitých borůvkových knedlíkách (nezbyl ani jeden), odpoledne další lyžování/ procházka.

Večer milánské špagety a potom "piškotéka" :-D

4.3. Po snídani vyrážíme otestovat sníh. Nástup v lyžařském máme v půl desáté, tak držte palec. 

Dopolední program se vydařil. Zjistili jsme, že někteří tady stáli úplně poprvé na lyžích.


Na oběd jsme si zase pošmákli na hamburské s domácím knedlíčkem, takže jsme potom museli trochu odpočívat. 

Po poledním klidu jsme zase vyrazili na svah. Stále tam ještě byl manšestrový vzorek. K večeru už všichni sjeli úplně celou sjezdovku a vyjeli vlekem. PARÁDA!!! Navíc celý den azuro?!!

Před večeří ještě tulení závody a potom zapečené těstovinky. 

Před spaním ještě potulit a spát.

3.3. Dojeli jsme v pořádku, jsme po obědě a po vybalování půjdeme prozkoumávat okolí. Měli jsme vynikající gulášek s rýží a kuřecí polívčičku... akorát tu výbornou domácí kuchyni budeme muset pěkně vysportovat:-))

Odpoledne jsme se byli projít po okolí.  Na chatě Na špici, jsme se podívali na minizoo a v centru Benecka jsme vyzkoušeli snowtubing.

Večeře byla zase vynikající, domácí sekaná s bramborem. Po projetí pravidel a průvodním nezbytném info koutku jsme hráli deskovky.

Ad pravidla - VYBRALI JSME cca 15 mobilních telefonů apod. Tímto vás moc prosíme o respektování podmínek kursu a kontaktování dětí pouze v naléhavých případech, přes pedagogy.

DENNĚ VÁS INFORMUJEME PROSTŘEDNICTVÍM WEBU.

zpět na výpis aktualit