7. November 2018

Důležité upozornění

Na poradě s OŠK a OSV ÚMČ Praha 12 jsme obdrželi informaci o „Závadových“ dětských skupinách. Níže naleznete shrnutí paní Mgr. Ivety Němečkové, vedoucí OŠK:

• V tuto chvíli máme indicie, že se na území Prahy 12 objevují negativní prvky chování dětských skupin ve větší míře než předtím. Nic dalšího není potvrzeno.

• Považujeme za  potřebné situaci pečlivě monitorovat, abychom mohli zasáhnout v případě, že by se situace zhoršovala.

• MČ Praha 12 pro tuto situaci vytvořila pracovní skupinu.

• V případě zjištění ať už ze strany napadených nebo agresorů je potřebné informovat Policii ČR nebo OSPOD (pan Karásek).

Apelujeme tímto na všechny rodiče, aby svá případná zjištění oznamovali výše uvedeným dvěma organizacím.

Vnímáme, že je potřebné vás informovat, prosíme však, abyste jednali s rozmyslem („negativní reklama je také reklama“ a může vyvolat nechtěnou opačnou reakci, tj. děti naopak začnou tuto skupiny vyhledávat a případně ji založí).

Dále připojujeme kontakt na npor. Ing. Jana Špačka, vedoucího MO Modřany: jan.spacek@pcr.cz, tel.: 731 195 237

Zároveň přikládáme v plném znění Zprávu  OSV MČ Praha 12: "Závadové dětské skupiny..."

Za vedení Základní školy a mateřské školy K Dolům v Praze 12

Běla Outratová