27. březen 2020

Aktuality ohledně OČR

Ve středu 25.3. Senát ČR schválil návrh zákona, který po dobu platnosti mimořádného opatření o uzavření školních a dětských zařízení upravuje podmínky pro poskytování ošetřovného. Zároveň dochází i ke zvýšení věkové hranice dítěte, na které lze čerpat ošetřovné za současných mimořádných opatření.

Více informací zde.

Postup pro žádost o ošetřovné u zaměstnanců:

1. Zaměstnanec žádá školu o vystavení formuláře pro účely poskytnutí příspěvku o ošetřovné. Lze zažádat na emailové adrese: kobrova@zskdolum.cz o vystavení a potvrzení formuláře. V emailu je třeba uvést jméno a příjmení dítěte, na které má být potvrzení školy vystavené a jeho rodné číslo. Lze také zaslat již předvyplněný formulář ve formátu dokumentu, který najdete zde.

2. V potvrzeném tiskopise vyplní a podepíše zaměstnanec část B a předá svému zaměstnavateli.

3. Na konci měsíce předá zaměstnanec svému zaměstnavateli Výkaz péče.

Postup pro žádost o ošetřovné u OSVČ:

Potvrzování OČR provádí Anna Kobrová: kobrova@zskdolum.cz