Logo

Základní škola a mateřská škola
K Dolům v Praze 12

27. June 2017

ŠVP 8.A Benecko - Kubát

19.6. Dorazili jsme v pořádku, jsme po obědě a chystáme se na průzkum okolí. Přivítání na hotelu bylo vřelé, jídlo vynikající a vzduch přímo opojný. Svítí sluníčko a je nádherně. Zdravíme do Prahy. 

Procházka byla vydatnější, ušli jsme skoro 9 km. Kousek od hotelu je rozhledna Žalý, pod ní lyžařský areál Herlíkovice - byl na ně pěkný výhled.. taky už jsme tu viděli mapu, tak jsme si pověděli, kde že to vůbec jsme, víme kde tu co nakoupit a jak se jmenují okolní chaty a kopce.. po večeři jsme se trochu věnovali kreativě, vyrobili jsme si bodovací tabulky a seznámili se s programem a skoro až do půl desáté si většina z nás užívala sportovních her na čerstvém vzduchu. 

20.6. Ráno jsme se věnovali práci na sobě. Měli jsme dopolední "preventivní blok", který se nám protáhl se nám až do oběda.

Polední klid jsme strávili povětšinou aktivně. Dají se tu půjčit tenisové rakety a na zdejších kurtech je to příjemné zpestření. Odpoledne jsme vyrazili na Rovinku, Janovu Horu a farmu Hucul. viz www.hucul.cz Cestou jsme se posilňovali kde se dalo a také jsme nezapomněli řádit, třeba na houpačkách a kolotočích.

Večer je víceméně opět aktivní aneb tenis nás ještě neomrzel:-) Pak také spřádáme plány na zítřejší celodenní výlet. 

21.6. Hned po snídani jsme vybaveni balíčky vyrazili na autobus do Vítkovic, směr Zlaté návrší. Prošli jsme se kolem Vrbatovy boudy a Pančavských vodopádů k Labské, kde jsme dali první z pauz.

Potom jsme se podívali k pramenům Labe a kolem Sněžných jam jsme se sklouzli dolů do Špindlu Labským dolem. Nakoupili jsme nějaké zásoby a vyrazili busmo zpět pod hotel.

Pěkně jsme se prošli, cca 26 km, bylo nádherně a výlet se vydařil. Zítra si dáme zasloužený odpočinkový den:-) 

22.6. Máme skutečně odpočinkový den. Dokonce jsme si dovolili posunout snídani až na devátou:-) Dopoledne jsme vytvářeli topografickou mapu včerejšího výletu a po poledním klidu jsme vyrazili na Žalý. Abychom se nenudili, zařadili jsme nějakou tu soutěž, sbíráme tu totiž body.

Dorazili jsme akorát na večeři a začali se venku čerti ženit. Dodělali jsme rozpracované úkoly a do večerky nám dělali chutě ve filmu " Láska na kari".

24.6. Ráno byla mlha, a to taková, že by se dala krájet. Plánovaný celodenní výlet jsme tedy trochu posunuli a čekali jsme, co bude.

Trochu se vyčasilo a tak jsme vyrazili. Vzhledem k ne příliš světlým předpovědím jsme zamířili za kulturou do Jilemnice.

Navštívili jsme zdejší malebné náměstí,  prohlédli Krkonošské muzeum s výstavami - Krása perníku, Bílou stopou i stálou zámeckou expozici.

Po večeři jsme soutěžili.

24.6. jsme vstali jako každý den, dali si vynikající snídani a vyrazili ven soutěžit. Tentokrát jsme si dali obří scrabble a vystačili jsme si s nimi až do oběda. 

Po poledním klidu vyrážíme na výšlap, směrem na Rovinku, Šeřín, přes Černou skálu a zpět. Také jsme se konečně dočkali té slibované přednášky - byla úžasná a velmi praktická:-)

Večerní program je jasný - dostali jsme špekáčky:-)

25.6. Dopolední program jsme uzpůsobili unavenějším účastníkům zájezdu. Vzhledem k tomu, že jej ale trávli více než aktivně, vyrážíme na výšlap i dnes odpoledne. Směr již známé Vítkovice - busem na Horní Mísečky a odtud se vyběhneme podívat, jaký je na Benecko výhled z Vrbatovy boudy a Medvědína.

Večer bylo filmové promítání - Eddie the eagle.

26.6. Hned po snídani vyrazíme do Špindlu, podívat se na Luční, přes Kozí hřbety a hlavně pozdravit na naši oblíbenou Výrovku:-) 

Povedlo se!!?! Ač to vypadalo, že každou chvilku sprchne, počasí nám nakonec navzdory předpovědím celou cestu přálo. Zvládli jsme dojít dokonce přes Chalupu na rozcestí a Klínovky až na Pláně a dolů jsme se vydali opět po sjezdovce. (na Medvědíně to mělo úspěch:-)

"sjezdovkový styl" byl různorodý...

.... a večer už byl z okna tradiční výhled na Trosky s Ještědem, to se neokouká.... no, komu ano, měl možnost účastnit se promítání Ski akademie.

27.6. Ráno je pěkně, vyrážíme na poslední "celodeňák". Míříme do Vítkovic na bus, odtud na Horní Mísečky a dál pěšky.

Tentokrát to bereme po zelené, směr Kotelní jámy a Dvoračky. Po polední pauze nás čeká stoupání na Růženčinu zahrádku a potom se jdem ještě jednou podívat k Pramenům Labe. Trochu se zatahuje a tak se pomalinku vracíme, míjíme už nám známou Labskou, loučíme se s Pančavou, vodopády, Vrbatovou boudou a přes Medvědín po sjezdovce sbíháme k Jilemnické boudě, kde počkáme na bus zpět.  (vyšlo nám to tak tak, ještě že měli na Jilemnické zastřešenou zahrádku..)

28.6. Ráno pobalíme, dáme si poslední zdejší vydatnou snídani a jdeme do finále. Vyhodnotíme bodování, rozdáme ceny vítězům a hurá do Jilemnice a potom do Prahy. 

PŘÍJEZD 15:55 NA ČERNÝ MOST. 

zpět na výpis aktualit